Baba-mama firkaklub

Közös program

A harmónikus kapcsolatért

A firkáláson, illetve a firkarajzokon keresztül gyengéden oldjuk a babában és az édesanyában a szorongást, a feszültséget, egyben figyelünk az anya-baba kötődésre, ennek fejlesztésére.

Felold

Az alkotó tevékenységek segítenek felfedezni és megérteni a bennük lévő érzelmeket, ezzel elősegítik a teljesebb önismeretet és az érzelmi intelligencia növekedését. Elvezetnek elakadásaink felismeréséhez, feloldásához.

Fejleszt

A program fejleszti az önismeretet, támogatja a kötődést, ezáltal segít a kismamáknak és a családoknak megérteni és kezelni az új élethelyzetüket, valamint elősegíti a szülői önbizalom növekedését és az anyai érzelmek helyes megélését.

Megnyugtat

A foglalkozások segítséget nyújtanak a stressz kezelésében, amely a várandósság és az anyaság időszakában különösen jelentős. A művészeti tevékenységek támogatóak a relaxációban és a mindfulness (tudatos jelenlét) gyakorlásában, így csökkentik az ártalmas feszültséget és a szorongást, megnyugvásra vezetnek.

Támogat

Az alkotás folyamatai megkönnyítik az érzelmi önkifejezést, ami segíthet a kismamáknak és a családoknak megérteni és kezelni a várandósság és a szülés során felmerülő nehéz, bonyolult érzéseket.

Siposné Ditzendy
Alojzia

képzőművészet-terapeuta,
rajz- és drámapedagógus

+36-70-702-8435

Érzések & Élmények

Sokkal több, mint firkálás

Egy új élet érkezése jelentős felfordulást kelt egy pár, egy család életében. A várandósság, a szülés és a csecsemő ellátása során átélt lelki hatások is befolyással vannak a szülők életére és a baba fejlődésre. A kismamákban sokszor megjelenik a bizonytalanság érzése, gyakran táplálnak magukban különféle félelmeket, és sokszor megkérdőjelezik szülői képességeiket, alkalmasságukat is. A túl sok feszültség, a magára hagyott stressz, az indokolatlan szorongás nem tesz jót sem az anyának, sem a babának, nem beszélve a családról. Amennyiben ezek a nehéz érzések jellemeznek a mindennapokban, és szívesen megértenéd a benned zajló érzéseket úgy, hogy közös élményekkel együtt fejlődnél gyermekeddel, a baba-mama klubban a helyed.

A firkaklub helye

Műhelyünk, az Albatrosz

Barátságot, biztonságot és bizalmat sugárzó környezetet alakítottunk ki annak érdekében, hogy a foglalkozások során minden feltétel adott legyen. Számos eszközzel és technikával várunk ide mindenkit, aki készen áll a lelki előrelépésre.

Baba-mama firkaklub

Csoportfoglalkozás

A képzőművészet-terápia eszközeivel dolgozunk ezeken a csoportfoglalkozásokon is. A firkáláson, illetve a firkarajzokon keresztül, gyengéden oldjuk a babában és az édesanyában a szorongást, a feszültséget. Egyben figyelünk az anya-baba kötődésre. A szülőtársak és babáik csoportos jelenlétében más, a tiedtől elérő érzelmi, gondolkodási és viselkedési módokat ismerhetsz meg, és a sajátodat is megoszthatod másokkal. A foglalkozások által nemcsak még közelebb kerülhetsz kisbabádhoz, hanem érzéseidben és döntéseidben is magabiztosabbá, határozottabbá válhatsz. Mindezek mellett jelentősen fejlesztheted gyermeked finommozgásos képességeit, érzelmeit. Új egyensúlyt teremthetsz önmagadban, családodban.

Gyakran ismételt kérdések

A foglalkozásokat saját műhelyünkben tartjuk meg, mely a 6000, Kecskemét Vízmű utca 10. fsz. 1. címen található.

A képzőművészet-terápiás foglalkozások hossza 90 percet ölel fel.

A terápia hossza 10 alkalom.

A terápiás alkalmakra (foglalkozásokra) heti rendszerességgel kell járni.

A gyermekek ideális életkora 1-3 év között.
Minden terápiás folyamatot egy első beszélgetés, interjú előz meg (kiskorú kliens esetén a törvényes képviselővel, illetve a szülőkkel). Ez határozza meg a további együttműködés pontos mikéntjét.
A részvételnek nem előfeltétele semmilyen rajzi, vagy képzőművészeti tudás, előképzettség.
Az egyéni terápiás folyamatot kötelező terápiás titoktartás övezi.

A terápiát megelőzi egy előzetes beszélgetés. Erre telefonon keresztül van lehetőség időpont foglalni a +36-70-702-8435-ös telefonszámon.

Baba-mama firkaklub

A csoport működésmódja

A közösségben lét ereje felbecsülhetetlen. A társas érintkezés, elfogadás megtapasztalása és öröme nélkülözhetetlen az egészséges személyiségfejlődéshez. Éppen ezért a csoport mindig több, mint a benne lévő személyek összessége. Sokkal inkább egy dinamikusan működő, élő szervezet, amelynek tapintható az egysége, a hangulata, a lelkülete, a légköre, a tere és a kapcsolati hálója által biztosított kölcsönhatásai.

Amennyiben csoportban működünk, elkerülhetetlen a személyek közötti tudatos és tudattalan egymásra figyelés és hangolódás. Ahhoz, hogy kisebb és nagyobb közösségben is helyesen értsük egymást, illetve a lehető legjobban megértsenek bennünket, szükségünk van az így kialakuló kohézióra. Könnyebben tudunk ezáltal magunk és egymás előtt megnyílni, kommunikálni, önmagunk és mások működésére visszacsatolni, ráérezni. Ez képezi a reflexió és önreflexió képességét, amely szépen fejleszthető.

Az egymáshoz kapcsolódás, önmagunk és a másik helyes észlelése a reflexió lényege. Egyben lehetőség is arra, hogy a visszatükrözés, a megjegyzés, az észrevétel és a rövid elmélkedés eszközeivel a csoporttagok az alkotásaikkal kifejezett tartalmakat szavakba öntsék. A szóbeli kifejezések minden esetben szimbolikus síkon maradnak, mivel a tényleges feltárás, elemzés és értékelés nem feladata az együttlétnek, a terápiának. A képzőművészet-terápia ilyen irányú foglalkozásai nem pszichoterápiák.

A csoporton belüli megnyilatkozások célja nem az alkotások minősítése, esztétikai értékeinek taglalása, hanem az, hogy képessé tegyék az egyént az alkotó folyamatban keletkező érzéseinek kifejezésére, azok összekapcsolására a mindennapi, sajátos működésével. A terápia záró, visszacsatoló fázisában minden résztvevő egyben alkotó és befogadó. A csoporton belüli közlések olyan kapuk megnyitását segítik, amelyeken keresztül nemcsak az alkotó juthat közelebb alkotásán keresztül önmagához, hanem társai is könnyebben kapcsolódhatnak hozzá, gyorsabban megtalálhatják a közös nyelvet.